Kompanija „Microsoft“ nesenai oficialiai pristatė „Windows 10“ (taip taip, ne „Windows 9“, bet „Windows 10“!). Ši OS versija bus prieinama visiems potencialiems pirkėjams tik antroje 2015 metų pusėje, todėl kažką prognozuoti dar būtų gana ankstoka. Tačiau daugumą naujųjų „Windows 10“ galimybių „Microsoft“ jau atskleidė. Šiame straipsnyje mes jas ir apžvelgsime.

 

Mygtuko „Start“ sugrįžimas

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl „Windows 8“ nelabai įtiko daugumai žmonių – mygtuko „Start“ pašalinimas. Faktas, jog „Windows 8“ valdymas buvo ypatingai orientuotas į planšetinius kompiuterius, o staliniai ir įprasti nešiojamieji kompiuteriai buvo užmiršti.
Tačiau su „Windows 10“ „Microsoft“ pasistengs ištaisyti padarytas klaidas ir labiau pritaikyti savo OS ir įprastiems kompiuteriams. „Start“ mygtuko sugrįžimas – vienas iš žingsnių, kuriuos „Microsoft“ privalėjo padaryti.
Žinoma, naujasis pradžios meniu nebus toks pats, kokį turėjome su „Windows 7“. Jame rasime ne tik įprastas nuorodas, paiešką ir panašiai, tačiau ir gyvąsias plyteles! Tai galima būtų pavadinti „Windows 7“ ir „Windows 8“ sukryžminimu. Ar tai blogai? Tikrai ne, tai – tiesiog puiku. Bene visi, kas turėjo galimybę išbandyti „Windows 10“, pagyrė šį „Microsoft“ sprendimą.

Užduočių peržiūra rimtam kelių programų naudojimui

Daugiaprogramis režimas – bene geriausiai išpildyta „Windows“ savybė. Su „Windows 10“ galybe programų naudotis bus dar paprasčiau ir patogiau dėka naujosios užduočių peržiūros – paspaudus mygtuką užduočių juostoje, jums bus atidarytas langas su visomis jūsų atidarytų programų miniatiūromis.

Windows 10 Start mygtukas

Kelių darbastalių naudojimo galimybė

Jeigu savo kompiuteriu dirbate itin aktyviai, kelių darbastalių įjungimo galimybė jums tikrai patiks – to dėka galite naudotis keliomis programomis vienu metu, perkelti jas iš vieno darbastalio į kitą ir t.t. Tiesa, „Linux“ vartotojai tą jau turi senokai, tačiau „Windows“ OS tai yra tikrai naudinga naujovė.

Komandinė eilutė tapo „draugiška klaviatūrai“

Taip, „Windows 10“ netgi atnaujins savo komandinę eilutę. Senieji „Windows“ vartotojai žino, jog iki šiol komandinė eilutė veikia „MS-DOS“ režimu, tačiau su „Windows 10“ pasirodymu jūs pagaliau galėsite naudoti klaviatūros šaukinius (angl. „Shortcut“), pavyzdžiui, ctrl+c, ctrl+v ir panašiai.

Draugiškesnė sąsaja ir liečiamų ekranų naudotojams

Nors „Microsoft“ pasistengė naujuosius „Windows“ labiau pritaikyti įprastų vartotojų kompiuteriams, planšečių ir kompiuterių su liečiamais ekranais naudotojai taip pat neliks nuvilti – užduočių peržiūrą galima bus pasiekti tiesiog paslinkus pirštu nuo kairės ekrano pusės ir mygtukai užduočių peržiūroje bus didesni, labiau pritaikyti lietimui.
Be to, nustatymuose galima bus pasirinkti, naudosite liečiamą ekraną ar ne. Pagal šį nustatymą bus pritaikyta visa vartotojo sąsaja.

„Windows 10“ pakeis ir „Windows Phone“

„Microsoft“ nori sukurti vieną OS visiems įrenginiams ir, panašu, kad su „Windows 10“ tai bus pasiekta. „Microsoft“ patvirtino, jog „Windows 10“ veiks ir telefonuose, tiesa, ne visas funkcionalumas bus prieinamas (kas yra logiška), tačiau „Microsoft“ idėja skamba tikrai gražiai.

„Windows 10“ programėlių parduotuvė atliks rimtesnį vaidmenį

Visų pirma, „Microsoft“ patvirtino, jog visos programos, kurios veikė „Windows 8“, veiks ir „Windows 10“. Antras dalykas, kurį pažadėjo ši kompanija – programėlių parduotuvės išplėtimas. Programų joje, pagal „Microsoft“ viziją, turėtų padaugėti, o galų gale be programų parduotuvės ši OS bus neįsivaizduojama lygiai taip pat, kaip „Android“, „Windows Phone“ ar bet kuri kita mobilioji OS. Ar pavyks kompanijai tai įgyvendinti – pamatysime ateityje.

„Metro“ aplikacijos galės veikti ir kaip įprastos programos

Kaip jau minėta, naujoji „Windows“ OS bus labiau pritaikyta įprastiems kompiuteriams. Joje iki šiol „Metro“ aplikacijomis vadintas programas galėsite paleisti kaip ir viskas kitas programas – galėsite keisti jų langų dydį, jos turės pavadinimo juostą ir t.t.

 

Atskleistos dar ne visos naujovės

„Windows 10“ OS bus išleista tik 2015 metų antroje pusėje, todėl, savaime aišku, „Microsoft“ dar neatskleidė visų naujovių ir nemažai kas gali keistis. Visgi, kol kas panašu, jog „Windows 10“ bus geriausia visų laikų „Windows“ OS versija, kuri patenkins visų žmonių norus ir poreikius.

Jeigu labai nekantraujate išbandyti šią OS versiją, tai galite padaryti jau dabar, užėję į http://preview.windows.com