Čia mes Jums pateiksime informaciją apie tai į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei nusprendėte, kad metas jūsų kompiuterio atnaujinimas / spartinimas darbams atlikti. Padėsime teisingai pasirinkti įrenginius, operatyvines atmintis bei procesorių.

Programa, kuri padės Jums nustatyti reikiamą informaciją apie Jūsų kompiuterį <atsisiųsti>.

Norėdami paspartinti kompiuterį pridedant arba pakeičiant operatyviąją atmintį arba keičiant procesorių, Jums reikia nustatyti tikslų pagrindinės plokštės modelį ir visų pirma išsiaiškinti kokios yra galimybės, t.y. kokia palaikoma operatyvioji atmintis, kokie procesoriai. Informacijos reiktų ieškoti pagrindinės plokštės gamintojo puslapyje.

OPERATYVIOJI ATMINTIS

Mes pateikiame Kingston operatyviosios atminties gamintojo puslapyje esančią galimybę susirasti Jums tinkamus RAM pagal vieną iš kriterijų.

https://www.kingston.com/

PROCESORIUS

Procesoriaus parinkimas pagal pagrindinės plokštės gamintojo rekomendacijas. Įeikite į šią nuorodą ir kairėje pusėje esančiame sąraše pasirinkite pagrindinės plokštės gamintoją, atsidariusiame puslapyje suraskite savo pagrindinės plokštės modelį.

https://www.cpu-upgrade.com/

Procesorių darbo našumo palyginimo įrankis <čia>

VAIZDO PLOKŠTĖ

Pasirenkant vaizdo plokštę, reiktų tiksliai žinoti ką planuojate veikti su kompiuteriu: žaisti naujus žaidimus, projektuoti 3D projekcijas, visko po truputį.

Jei planuojate žaisti žaidimus, vaizdo plokštė bus reikalinga galingiausia, čia dėmesį reiktų atkreipti į bitus (128bit, 192bit, 256bit, 512bit ….), reiktų rinktis didžiausią bitų skaičių. Dar didelę reikšmę turi vaizdo procesoriaus galingumas, taktinis dažnis, čia taip pat reiktų rinktis kuo didesnį skaičių. Operatyviosios atminties tipas, reiktų rinktis kuo naujesnį ddr3 ar gddr3. Na ir mažiausią reikšmę turi atminties talpa žaidžiantiems žaidimus, talpa reikalinga projektuojantiems 3D vaizdus, bei dirbantiems su video apdorojimu.

Vaizdo plokščių testų rezultatus galite rasti <čia>.

SSD DISKAI

Dar vienas iš būdų, bet kol kas brangus – SSD diskas. Į šį diską rekomenduojame rašyti tik operacinę sistemą bei programas, kurios reikalingos darbui ir dažnai įrašinėja bei nuskaito informaciją iš disko. Rekomenduojama talpa 120GB (Windows + keletas programų). Žinoma, galima nusipirkti 256GB bei 512GB diskus, bet ženkliai brangesni.