Kas yra CryptoWall 3.0?

CryptoWall 3.0 yra pavojingas virusas, kuris galintis sukelti daugybę rimtų problemų. Jis priklauso ‘ransomware’ kategorijai, tad gali lengvai užblokuoti failus, esančius jūsų kompiuteryje, šantažuoti jus bei bandyti apvogti. Norint tokių pasekmių išvengti, turėtumėte įdėti daug pastangų tam, kad išvengtumėte CryptoWall 3.0 viruso bei kitų jo versijų (Cryptowall, Cryptolocker, CTB Locker ir t.t.) įsirašymo, nes kitaip galite netekti svarbių dokumentų, nuotraukų, vaizdo įrašų ir panašių asmeninių duomenų.

Jeigu bet kuriai CryptoWall 3.0 viruso formai pavyksta patekti į kompiuterį, paprastai ji nuskaito kompiuterį ir suranda visus failus, kuriuos reikia užkoduoti. Pasak ekspertų, CryptoWall 3.0 virusas gali užšifruoti šiuos failų tipus: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, ir t.t. Tam jis naudoja ‘AES CBC 256-bit’ kodavimo algoritmą, todėl vienintelis būdas atkoduoti pažeistus failus – tai gauti dešifravimo raktą. Vos tik užkodavęs duomenis, CryptoWall pradeda rodyti įspėjamuosius pranešimus, kurie nurodo aukai, kaip jis/ji turėtų elgtis jeigu nori atblokuoti sugadintus duomenis. Paprastai prašoma atsisiųsti ir įdiegti Tor interneto naršyklę ir apsilankyti tam tikroje svetainėje, kurioje nurodoma kaip sumokėti $500 išpirką. Pavėlavus sumokėti 7 dienas, išpirka padidinama iki $1000. Vienaip ar kitaip mes labai prašome jūsų nemokėti šios baudos, kadangi nėra jokios garantijos, kad po to CryptoWall savininkai jums tikrai pateiks dešifravimo raktą. Šiuo metu, ‘ransomware’ tipo kompiuterinės infekcijos yra labai aktuali problema, todėl atsirado labai daug programų kūrėjų, siekiančių interneto vartotojams nuo tokių virusų apsisaugoti. Jeigu ką tik gavote CryptoWall 3.0 įspėjimą, pirmiausia ką turėtumėte padaryti – tai patikrinti savo kompiuterį su SpyHunter ir taip užkirsti kelią tolesniam duomenų šifravimui. Be to, pabandykite paleisti R-Studio arba Photorec programas, kurios gali padėti jums dešifruoti duomenis.

Cryptowall, help_decrypt

Kaip CryptoWall 3.0 virusas gali patekti į mano kompiuterį?

Norint išvengti virusų, tokių kaip CryptoWall 3.0, įsirašymo, turite imtis tam tikrų prevencinių veiksmų. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūs turite įsirašę patikimą antivirusinę programą bei pasistenkite nuolat ją atnaujinti, nes kitu atveju ji gali neaptikti pavojingų failų, bandančių prasmukti į jūsų kompiuterio sistemą. Be to, būkite atsargesni su elektroniniais pranešimais, ypač tokiais, kurie yra pilni spausdinimo bei gramatinių klaidų arba jeigu jūs nežinote kas yra jų siuntėjas. Jeigu manote, kad vis dėlto šis laiškas gali būti svarbus, pabandykite susisiekti su jo siuntėju ir patikrinkite ar jis patikimas, nes kitaip galite paspausti ant pavojingos nuorodos ar parsisiųsti užkrėstą laiško priedą. Jeigu CryptoWall 3.0 virusui pavyksta patekti į kompiuterio sistemą, jis užtrunka tik keletą minučių tam, kad patikrintų jūsų kompiuterį, atsirinktų duomenis, juos užblokuotų ir paprašytų sumokėti išpirką. Svarbiausias dalykas, kurį turite prisiminti – tai NEMOKĖTI išpirkos. Jeigu manote, kad jūsų kompiuteris jau yra užkrėstas CryptoWall 3.0 virusu, šios šalinimo instrukcijos turėtų jums padėti:

Kaip ištrinti CryptoWall 3.0 virusą?

Jeigu šiuo metu matote didžiulį pranešimą, kuris teigia, kad duomenys, esantys jūsų kompiuteryje, yra užblokuoti ir jums reikia sumokėti išpirką tam, kad gautumėte dešifravimo raktą, nėra jokios abejonės, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas ‘ransomware’ tipo virusu. Norint jį ištrinti,turėtumėte patikrinti savo kompiuterį su atnaujinta antivirusine programa. Žinoma, ne ką mažiau svarbu atkurti sugadintus duomenis. Šiam tikslui jūs turėtumėte panaudoti atsargines duomenų kopijas. Jeigu vis dėlto jų neturite, pabandykite aktyvuoti R-Studio arba Photorec duomenų atkūrimo įrankį arba pabandykite naujai pasirodžiusią Kaspesky Ransomware Decryptor programą, sukurtą specialiai failų dešifravimui, tačiau jokiu būdu nemokėkite išpirkos, nes tai tikrai negarantuos, kad gausite reikalingą raktą ir galėsite sėkmingai atkurti asmeninius duomenis.

Baigiant norime paraginti jus iš anksto pagalvoti, kaip apsisaugoti nuo virusų, tokių kaip Cryptowall, įsirašymo. Žinoma, anksčiau minėtos antivirusinės programos galėtų jums padėti, tačiau turėtumėte pagalvoti ir apie duomenų, esančių jūsų kompiuteryje, saugumą. Šiandien išorinių laikmenų pasiūla labai plati, todėl pagalvokite apie USB išorinį kietąjį diską, CD, DVD laikmenų naudojimą arba susikurkite internetines failų kopijas, pavyzdžiui, Google Drive, Dropbox, Flickr ir pan. Daugiau informacijos apie atsargines duomenų kopijas galite rasti čia: Kodėl yra svarbu turėti atsargines failų kopijas ir kaip galima jas pasidaryti?