Kompiuteriniai virusai. Visų laikų pavojingiausiųjų TOP 5.

Kompiuteriniai virusai – tai programos, kurios įsiterpia į vieną ar kelis failus ir paskui atlieka tam tikrus kenkėjiškus veiksmus. Pirmasis etapas, kurio metu virusai įsiterpia į failą, yra vadinamas įsiterpimo etapu. Antrasis etapas, kurio metu jie atlieka kenkėjiškus veiksmus, vadinamas vykdymo etapu.
Pagrindinis viruso užsikrėtimo mechanizmas tai viruso užkrėsto failo atvėrimas vartotojo kompiuteryje. Failai į vartotojo kompiuterį patenka įvairiais būdais: vartotojas pats parsiunčia iš interneto virusų užkrėstą failą ir jį atveria arba gauna laišką prie kurio prisegtas virusų užkrėstas failas, kurį vartotojas atveria ir panašiai.
Apsisaugoti nuo kompiuterių virusų galima naudojant specializuotą antivirusinę programinę įrangą. „Windows“ 7, 8 ir 10 operacinės sistemos turi integruotą antivirusinę programinę įrangą „Windows Defender“. Vietoj jos galima naudoti ir stipresnę plačiai žinomų gamintojų antivirusinę programinę įrangą. Jei žiūrėtume 2015 metų „Top 10“ tokios įrangos gamintojų, tai pirmąsias vietas užima VIPRE, ESET NOD32, AVG, Bitdefender, Norton, Kaspersky.

Nusipirkti norimą antivirusinę galite susisiekę su mumis: www.perffecto.lt

Visų laikų pavojingiausi kompiuteriniai virusai:

1. ILOVEYOU

Taip pat žinomas kaip Loveletter ir The Love Bug. Šis Visual Basic kalba parašytas skirptas nusitaikė į vieną iš pagrindinių žmogiškų savybių: norą būti mylimam. Pirmą kartą virusas aptiktas Hongonge 2000 m gegužės 3 dieną. Programa plito elektroniniu paštu – laiško pavadinimas skambėjo „Aš tave myliu“, o viduje prisegtas priedas su dvigubu plėtiniu .txt.vbs. Virusas plito taip pat, kaip ir Melissa – išsiuntinėdavo savo kopijas adresatams, įrašytiems  į Microsoft Outlook adresų knygą. Užkrėstame kompiuteryje programa surasdavo vartotojų loginus ir slaptažodžius ir juos išsiųsdavo viruso kūrėjui. Tarp kitko, viruso autorius buvo surastas – tai buvo Filipinų pilietis. Tačiau jis taip ir nebuvo nubaustas, nes Filipinų istatymai nenumatė atsakomybės už tokio pobūdžio nusikaltimus.

2. Melisa

1999 m. kovo 26 d., penktadienį makro virusas W97M/Melissa pateko į pirmuosius daugelio pasaulio laikraščių puslapius. Pasirodo, per labai trumpą laiką virusas pažeidė nuo 15 iki 20 % visų pasaulio darbo kompiuterių. Virusas plito elektroniniu paštu taip greitai, jog daugelis stambių korporacijų, tame tarpe Intel ir Microsoft, blokavo pašto trafiką vidiniame tinkle.

3. My doom

Apytiksliai nuostoliai: epidemijos piko metu atsako laikas internete išaugo apie 10%, o puslapius kraudavo apie 50% lėčiau.

Tik per kelias valandas 2004 m.  sausio 26 d. epidemija MyDoom (Norvarg) išplito po visą internetą. Tokio plitimo greičio iki tol nepademonstravo nei vienas virusas. Virusas plito elektroniniu paštu su laišku, kurio tema „Mail Transaction Failed“. Jis taip pat bandė plisti per duomenų perdavimo tinklu KaZaa. Ekspertų nuomone tam tikru momentu užkėsta buvo kas dešimtas elektroninis laiškas pasauliniame tinklo trafike. Virusas, sukurtas kaip eksperimentas, savarankiškai liovėsi veikti 2004 m. vasario 12 d.

4. Code Red

Tinklo kirminas Code Red, besinaudodamas web serverio Microsoft IIS saugumo spraga, internete pradėjo intensyviai plisti 2001 m. liepos 13 d.  Idomiausia, jog Microsoft kompanija liepos viduryje išleido atnaujinimus, panaikinančius saugumo spragą, tačiau tai viruso nesustabdė. Kinijoje sukurtas virusas suprogramuotas maksimaliai žalai – jis aktyviai ieškojo kitų pažeidžiamų sistemų ir taip stengėsi užkrėsti maksimalų kiekį serverių. Nustatytą dieną turėjo prasidėti didžiulė DOS ataka pagal nurodytus IP adresus, į kuriuos įtraukti buvo ir JAV vyriausybės kompiuteriai. Mažiau nei per savaitę virusas užkrėtė apie 400 tūkst. serverių.

5. Sasser

Sasser internete pradėjo plisti 2004 m. balandžio 30 dieną ir tapo paskutiniu iš virusų, iki šių dienų žmonijai atnešusių milijoninius nuostolius. Nuo to laiko jau du metai pasaulyje stebima daugiau ar mažiau stabili situacija. Sasser virusas pasirodęs balandžio mėnesį sugebėjo blokuoti kai kurių Prancuzijos naujienų agentūrų palydovinį ryšį, aviakompanija Delta buvo priversta atidėti keletą reisų, o visame pasaulyje užkrėsti tūkstančiai kompiuterių. Skirtingai nei kiti virusai, Sasser plito ne elektroniniu paštu, o naudojosi saugumo spraga operacinėse ssitemose Windows 2000 ir Windows XP. Pažeidęs kompiuterį jis skanuodavo išėjimo portus ieškodamas naujos aukos. Virusą suprogramavo 17 metų vokiečių moksleivis. Savo kurinį išleido gimtadienio proga, kai jam suėjo 18 metų.

Tags: , , , ,

Planšetinių kompiuterių TOP-10 2015 metų rudenį

Sunku tuo patikėti, bet planšetinių kompiuterių rinka pradėjo kurtis vos prieš penkerius metus, kai „Apple“ korporacija 2010 metais pristatė pirmosios kartos „iPad“. Nors buvo manančių, kad planšetiniams kompiuteriams įsitvirtinti kompiuterinės technikos rinkoje jau yra per vėlu, prabėgę penkeri metai parodė, kad vietos čia visgi užteks visiems. Savaime suprantama, tai paskatino nešiojamų kompiuterių ir išmaniųjų telefonų gamintojus gerokai permąstyti savo prioritetus, todėl santykinai nauja planšetinių kompiuterių rinka labai greitai pasidarė pakankamai paini ir sudėtinga.

Tokios tendencijos neabejotinai leidžia manyti, kad tinkamo planšetinio kompiuterio įsigijimas gali tapti santykinai sudėtinga užduotimi. Taip yra todėl, nes renkantis planšetinį kompiuterį svarbu atsižvelgti ne tik į jo dizainą ar ekrano raišką bei įstrižainę, bet ir įdiegtą operacinę sistemą, o taip pat labai svarbu įvertinti ryšių galimybių poreikį. Būtent šios charakteristikos įtakos ne tik paties planšetinio kompiuterio funkcionalumą, bet ir jo mobilumo galimybes.

Jeigu pirmasis paminėtas aspektas daugiau yra skonio reikalas, tai likusiems svarbu skirti pakankamai dėmesio, kad vėliau netektų gailėtis įsigytu planšetiniu kompiuteriu. Pavyzdžiui, gera ekrano raiška ypač rūpėti turėtų žaidimų ar kito pramoginio turinio ir elektroninių knygų mėgėjams. Tuo tarpu didelė jo įstrižainė tikėtina bus aktuali tik pramoginio turinio ar žaidimų mėgėjams, o tuo tarpu knygas skaitantys pirkėjai labiau vertins mažesnės įstrižainės daugiafunkcinius įrenginius, kuriuos rankoje laikyti bus kur kas patogiau.

Įvertini planšetiniame kompiuteryje įdiegtos operacinės sistemos funkcionalumą yra bene svarbiausia, kadangi nuo to priklausys tiek taikomųjų programų pasirinkimo galimybės, tiek paties daugiafunkcinio įrenginio pritaikymo kasdieninėje veikloje ypatybės. Galiausiai integruotiems ryšio moduliams dėmesys turi būti skiriamas dėl tos priežasties, nes nuo to priklauso ar planšetiniu kompiuteriu galėsime naudotis tik namuose ir biure, ar galėsime šio daugiafunkcinio įrenginio visas funkcines galimybes išnaudoti ir atokiose vietose, kuriose interneto ryšį galime turėti tik naudodamiesi mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis.

Jeigu norite apsibrėžti dar aiškesnius rėmus prieš perkant planšetinį kompiuterį, siūlome susipažinti su PCMag.com žurnalistų paruoštų geriausių 2015 metų rudeniui skirtų planšetinių kompiuterių dešimtuku. Čia svarbu pabrėžti tik tai, kad šis žemiau patiektas sąrašas buvo sudarytas remiantis asmenine žurnalistų patirtimi ir nuomone, tačiau sudarytame dešimtuke bent po vieną tinkamą planšetinį kompiuterį tikrai turėtų rasti bet kurio segmento, amžiaus ar klasės pirkėjas.

Planšetinių kompiuterių TOP-10

Apple iPad Air

Kaina Lietuvoje apie 390€ – 700€: 1a.lt, fortakas.lt, skytech.lt, varle.lt.

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“ yra vienas iš geriausių pasirinkimų vertinantiems mobilumą. Dėl ypatingai plono korpuso šį planšetinį kompiuterį patogu nešiotis bet kokiame krepšyje, kuprinėje ar rankinėje. Užsienio apžvalgininkai taip pat akcentuoja, kad „iPad Air“ planšetinis kompiuteris pasižymi pakankama sparta nors ir negali pasigirti naudojama pačia pažangiausia aparatūrine įranga. Būtent už tai labiausiai tenka dėkoti ypač gerai optimizuotai „iOS“ operacinei sistemai, kuri taip pat iš kitų išsiskiria ir tuo, kad gali pasiūlyti platų verslui skirtų taikomųjų programų sąrašą. „iPad Air“ taip pat labai teigiamai vertinamas dėl geros integruotos kameros bei LTE palaikymo. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

 

Apple iPad Air 2

Kaina Lietuvoje apie 490€ – 800€: 1a.lt, fortakas.lt, skytech.lt, varle.lt.

Naujos kartos „Apple iPad Air 2“ planšetinis kompiuteris taip pat sulaukia daugybės teigiamų užsienio apžvalgininkų atsiliepimų. Jis kaip ir „iPad Air“ ypač vertinamas dėl 2048 x 1536 taškų 9,7 įstrižainės ekrano bei funkcionalios ir greitai veikiančios „iOS“ operacinės sistemos. Be to, „iPad Air 2“ yra dar plonesnis nei jo jaunesnysis brolis „iPad Air“, o minimalūs dizaino pakeitimai leidžia šiam planšetiniam kompiuteriui sukurti dar solidesnį įvaizdį. Apibendrindami visas šias savybes užsienio apžvalgininkai pabrėžia, kad jeigu šiek tiek didesnė kaina nėra problema, „iPad Air 2“ drąsiai galima įvardinti kaip vienu geriausių pasirinkimų planuojantiems įsigyti 10 colių planšetinį kompiuterį. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Asus Transformer Book T100TA (64 GB)

Kaina Lietuvoje apie 260€-460€: 1a.lt, skytech.lt, varle.lt

Visiems, kurie dar vis jaučia nostalgiją „netbook“ tipo nešiojamiems kompiuteriams „Asus“ turi alternatyvą. Prie „Transformer Book T100TA“ planšetinio kompiuterio gali būti prijungiama komplekte pridedama klaviatūra, todėl šis daugiafunkcinis įrenginys taip pat gali būti naudojamas ir kaip mažas 10 colių nešiojamas kompiuteris. Svarbu paminėti, kad „Asus Transformer Book T100TA“ komplektuojamas su „Windows 8.1“ operacine sistema, todėl įvairios programinės įrangos pasirinkimo aspektu šis planšetinis kompiuteris turi didelį pranašumą prieš konkurentų produktus su kitomis platformomis. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Samsung Galaxy Tab S 8.4

Kaina Lietuvoje apie 230€-660€:  1a.lt, skytech.lt, varle.lt.

Planšetinių kompiuterių rinkoje taip gausu „Android“ operacinę sistemą naudojančių daugiafunkcinių įrenginių, o kaip vienas geriausių įvardijamas „Samsung Galaxy Tab S 8.4“. Šis 8,4 colių įstrižainės „Super AMOLED“ technologijos ekraną turintis planšetinis kompiuteris giriamas už ypač kontrastingą ir ryškų vaizdą ekrane, tačiau taip pat daug pagyrų susilaukia ir dėl plono korpuso bei solidaus dizaino. „Samsung Galaxy Tab S 8.4“ taip pat išsiskiria kur kas ilgiau nei įprasta laikančia baterija bei geru našumu, todėl labai dažnai užsienio apžvalgininkų yra įvardijamas kaip vienas geriausių vidutinio dydžio planšetinių kompiuterių. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Apple iPad mini 2

Kaina Lietuvoje apie 300€-500€:  1a.lt, fortakas.lt, skytech.lt, varle.lt.

Naudojimosi planšetiniu kompiuteriu patirtį labai įtakoja operacinė sistema, tačiau ne kiekvienas net ir norėdamas išgali įsigyti planšetinį kompiuterį su „Apple“ korporacijos plėtojama „iOS“ operacine sistema. Vis dėlto šią problemą taip pat galima išspręsti renkantis „Apple iPad mini 2“ planšetinį kompiuterį, kuris nors ir neišsiskirdamas pačia pažangiausia aparatūrine įranga, vis tiek leidžia išbandyti „iOS“ operacinės sistemos privalumus už šiek tiek mažesnę nei įprasta kitiems „Apple“ produktams kainą. Užsienio apžvalgininkai, žinoma, kaip visuomet kalbėdami apie „Apple“ produkciją akcentuoja šio planšetinio kompiuterio dizainą, sklandų bei greitą darbą, tačiau taip pat išskiria ir santykinai gerą ekrano kokybę. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Asus VivoTab Note 8

Vienas iš pigiausių planšetiniu kompiuteriu su „Windows 8.1“ operacine sistema šiuo metu yra „Asus VivoTab Note 8“. Nors šis planšetinis kompiuteris negali pasigirti išorinėmis jungtimis ar integruotu LTE ryšio moduliu, už 330 JAV dolerių „Asus VivoTab Note 8“ siūlo kitus privalumus, kurių, pavyzdžiui, neturi „iOS“ ar „Android“ planšetiniai kompiuteriai. Vienas šių privalumų – iš karto įdiegta „Microsoft Office“ programinė įranga. Be to, „Asus VivoTab Note 8“ taip pat komplektuojamas su išmaniuoju rašikliu, specialiu dėklu, o užsienio apžvalgininkų taip pat yra vertinamas dėl gerų kompaktiškumo savybių. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Dell Venue 11 Pro 7000 Series (7140)

Kaina Lietuvoje apie 1020€:  1a.lt, skytech.lt, varle.lt

Verslo segmento atstovus turėtų ypač sudominti „Dell Venue 11 Pro 7000 Series“ planšetinis kompiuteris, kadangi jis pasižymi geru našumu, ilgai laikančia baterija bei turi visą galybę integruotų jungčių, kurių kituose planšetiniuose kompiuteriuose kartais labai trūksta. „Dell Venue 11 Pro 7000 Series“ taip pat komplektuojamas su išmaniuoju rašikliu, o esant poreikiui visuomet galima įsigyti ir daugiau papildomų aksesuarų, kurie pastebimai padidina ir praplečia darbo su šiuo daugiafunkciniu įrenginiu galimybes. Be to, „Dell Venue 11 Pro 7000 Series“ taip pat pasižymi specialiomis saugumo užtikrinimo funkcijomis, kurios gali praversti verslo segmento atstovams. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Microsoft Surface 3

Planšetinis kompiuteris „Microsoft Surface 3“ tiesiog stebina savo kokybišku korpusu bei patraukliu dizainu, o papildomi aksesuarai šį daugiafunkcinį įrenginį leidžia naudoti ir kaip funkcionalų nešiojamą kompiuterį su „Windows 8.1“ operacine sistema. „Microsoft“ šį planšetinį kompiuterį taip pat aprūpino išmaniu rašikliu bei pilnaverte nemokama vienerių metų „Office“ programinės įrangos licencija. Svarbu pabrėžti, kad „Microsoft Surface 3“ techninių charakteristikų aspektu nuo konkurentų labiausiai skiriasi integruotu „Intel Atom x7“ centriniu procesoriumi, kuris leidžia pasiekti kur kas didesnį našumą nei „Atom“ serijos CPU. Šis „Microsoft“ planšetinis kompiuteris taip pat vertinamas dėl puikiai laikančios baterijos, kokybiškos vaizdo pokalbiams skirtos kameros bei santykinai gerų integruotų garsiakalbių. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Samsung Galaxy Tab S 10.5

Kaina Lietuvoje apie 420€-520€:  1a.lt, fortakas.lt, skytech.lt, varle.lt

Ieškant didesnio nei 10 colių planšetinio kompiuterio būtina pasidomėti „Samsung Galaxy Tab S 10.5“. Šis net 10,5 colių įstrižainės ekraną turintis planšetinis kompiuteris su „Android“ OS nepalieka abejingų ne tik dėl 2560 x 1600 taškų ekrano raiškos, bet ir dėl jį kuriant panaudotos „Super AMOLED“ technologijos, kuri garantuoja nepriekaištingą spalvų ryškumą ir kontrastą net ir saulės atokaitoje. Nors ir būdamas pakankamai didelis „Samsung Galaxy Tab S 10.5“ planšetinis kompiuteris dėl savo plono ir lengvo korpuso vis tiek išlieka pakankamai mobilus bei gali puikiai pasitarnauti ne tik namuose, bet ir kelionėje. Užsienio apžvalgininkai šį „Samsung“ planšetinį kompiuterį įvardija kaip vieną pagrindinių konkurentų „Apple iPad Air“ serijos įrenginiams ir potencialiems pirkėjams rekomenduoja savo galutinį sprendimą priimti atsižvelgus tik į operacinės sistemos galimybes ar jos funkcionalumą. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Google Nexus 9

Kaina Lietuvoje apie 350€-570€:  1a.lt, fortakas.lt, skytech.lt, varle.lt

Nors planšetinis kompiuteris „Google Nexus 9“ nėra pats patraukliausias pirkėjų ir apžvalgininkų pasirinkimas, didžiausias jo privalumas yra tas, kad jis nuolatos ir vienas iš pirmųjų būna aprūpinamas „Android“ operacinės sistemos atnaujinimais. Kalbant apie „Google Nexus 9“ daugiafunkcinį įrenginį taip pat niekada nebūna akcentuojamas jo dizainas, tačiau visuomet pabrėžiamas itin galingas 64 bitų centrinis procesorius. Kitaip sakant „Google Nexus 9“ planšetinis kompiuteris labiausiai tinkamas „Android“ operacinės sistemos entuziastams, kurie vieni pirmųjų nori išbandyti pačias naujausias „Google“ korporacijos šioje platformoje įdiegtas funkcijas. Skaityti visą apžvalgą (anglų kalba)

Vasaros akcija! Dulkių valymas + termopastos keitimas TIK 15 Eur

dulkių valymas Vasara – karštų orų metas, neleisk savo kompiuteriui perdegti. Laiku pasirūpink jo aušinimo sistemos švara ir sklandžiu veikimu. TIK pas mus ir TIK VASARĄ kompiuterio valymas + termopastos keitimas TIK 15 Eurų.

Tags: , , ,

Du kompiuterius remontuoti APSIMOKA!!!

Remontas apsimoka Du kompiuterius remontuoti / taisyti / perinstaliuoti / valyti APSIMOKA LABIAU. Atnešk iš karto du kompiuterius ir GAUK NET 5 EURŲ nuolaidą darbams.

Tags: , , ,

Kokią antivirusinę programą naudojate?

Kokią antivirusinę programą naudojate?

Pažiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...

Tags: , , ,

Kokią operacinę sistemą naudojate?

Kokią operacinę sistemą naudojate kompiuteryje?

Pažiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...

Tags: , ,

Kaip vertinate mūsų darbą?

Kaip vertinate mūsų darbą?

Pažiūrėti rezultatus

Loading ... Loading ...

Tags: , ,

Kompiuteriniai žaidimai, kurie yra populiariausi pasaulyje

Kompiuteriniai žaidimai TOP15

15: European Wars (4 mln. kopijų)

Šis žaidimas yra unikalus  tuo, kad jame yra galimybė surengti milžiniškas kautynes su 8000 veikėjų.

14: Diablo II (4 mln. kopijų)

Turbūt nereikia ir pristatyti, šis žaidimas yra žinomas daugeliui žaidimų mėgėjų. Intriguojantys lygiai, veiksmas ir grafika. Be abejonės, visi privalumai neliko nepastebėti.

13: Counter-Strike (4.2 mln. kopijų)

Counter-Strike sukūrė Minh Le ir Jess Cliffe kaip pirmojo asmens šaudyklės Half-Life („Valve Software“) modifikaciją. Tai taktinė šaudyklė, kuri galėjo būti žaidžiama tiek vietiniame tinkle, tiek internete.

12: StarCraft II: Wings Of Liberty (4,5 mln. kopijų)

StarCraft II: Wings of Liberty tapo puikiu pirmos StarCraft dalies pratęsimu. 2010 m. kompanijos Blizzard Entertainment išleistą StarCraft II daugelis vadina bene geriausiu visų laikų RTS žaidimu.

11: Riven (4,5 mln. kopijų)

Žaidimas, kuris pritraukė dėmesį savo sudėtingais galvosūkiais ir tobula žaidimo grafika.

10: World of Warcraft: Cataclysm (4,7 mln. kopijų)

World of Warcraft: Cataclysm − trečiasis World of Warcraft žaidimo papildymas, sukurtas „Blizzard Entertainment“.

9: Half-Life (5 mln. kopijų PC platformai; 9,3 mln. kopijų apskritai)
 
Šis žaidimas laikomas vienu geriausių ir populiariausių šaudyklės žanro atstovu.

8: SimCity 3000 (5 mln. kopijų)

SimCity 3000 galima apibūdinti paprastai: statyba, šeima ir rutina.

#7: Battlefield 3 (mažiausiai 5 mln. kopijų)

Šis žaidimas, savo vartotojams pasiūlė aukščiausio lygio grafiką, turiningą turinį ir tiesiog puikų projektą.

6: Minecraft (5,3 mln. kopijų)

Žaidimas, kuris atsiribojo nuo 3D efektų ir realistiško pasaulio vaizdų. Galbūt, kartais, paprastumas traukia…

5: Half-Life 2 (mažiausiai 6 mln. kopijų PC platformai; apie 12 mln. apkritai)

Žaidimas savo laiku pasiūlė dinaminį apšvietimą, šešėlius, taip pat realistiškus vandens efektus.

4: The Sims 2 (mažiausiai 6 mln. kopijų PC platformai; 13 mln. apskritai)

Žaidimą žaidė (turbūt, žaidžia ir dabar) tiek maži, tiek ir dideli – savo serialo kūrimas visuomet patrauklus tam tikrai kategorijai žmonių.

3: Myst (6 mln. kopijų)

Myst bestseleriu buvo 9 metus iš eilės. Žaidimu privalumai: stulbinanti grafika ir skirtingos pabaigos, priklausančios nuo žaidėjo pastangų.

2: StarCraft (mažiausiai 7 mln. kopijų; 11 mln. apskritai)

Tai mokslinės fantastikos žanro projektas, kurio pagrindinis tikslas − kovos žvaigždžių sistemose.

1: The Sims (mažiausiai 7 mln. kopijų; 16 mln. apskritai)

Pats populiariausias visų laikų žaidimas, kurio visos dalys pasiekė aukščiausią sėkmės tašką.  The Sims žaidimas, visame pasaulyje buvo parduotas daugiau nei 125 mln. kopijų tiražu.

Tags: , , , ,

Windows 10 atrodo gana patraukliai

Kompanija „Microsoft“ nesenai oficialiai pristatė „Windows 10“ (taip taip, ne „Windows 9“, bet „Windows 10“!). Ši OS versija bus prieinama visiems potencialiems pirkėjams tik antroje 2015 metų pusėje, todėl kažką prognozuoti dar būtų gana ankstoka. Tačiau daugumą naujųjų „Windows 10“ galimybių „Microsoft“ jau atskleidė. Šiame straipsnyje mes jas ir apžvelgsime.

 

Mygtuko „Start“ sugrįžimas

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl „Windows 8“ nelabai įtiko daugumai žmonių – mygtuko „Start“ pašalinimas. Faktas, jog „Windows 8“ valdymas buvo ypatingai orientuotas į planšetinius kompiuterius, o staliniai ir įprasti nešiojamieji kompiuteriai buvo užmiršti.
Tačiau su „Windows 10“ „Microsoft“ pasistengs ištaisyti padarytas klaidas ir labiau pritaikyti savo OS ir įprastiems kompiuteriams. „Start“ mygtuko sugrįžimas – vienas iš žingsnių, kuriuos „Microsoft“ privalėjo padaryti.
Žinoma, naujasis pradžios meniu nebus toks pats, kokį turėjome su „Windows 7“. Jame rasime ne tik įprastas nuorodas, paiešką ir panašiai, tačiau ir gyvąsias plyteles! Tai galima būtų pavadinti „Windows 7“ ir „Windows 8“ sukryžminimu. Ar tai blogai? Tikrai ne, tai – tiesiog puiku. Bene visi, kas turėjo galimybę išbandyti „Windows 10“, pagyrė šį „Microsoft“ sprendimą.

Užduočių peržiūra rimtam kelių programų naudojimui

Daugiaprogramis režimas – bene geriausiai išpildyta „Windows“ savybė. Su „Windows 10“ galybe programų naudotis bus dar paprasčiau ir patogiau dėka naujosios užduočių peržiūros – paspaudus mygtuką užduočių juostoje, jums bus atidarytas langas su visomis jūsų atidarytų programų miniatiūromis.

Windows 10 Start mygtukas

Kelių darbastalių naudojimo galimybė

Jeigu savo kompiuteriu dirbate itin aktyviai, kelių darbastalių įjungimo galimybė jums tikrai patiks – to dėka galite naudotis keliomis programomis vienu metu, perkelti jas iš vieno darbastalio į kitą ir t.t. Tiesa, „Linux“ vartotojai tą jau turi senokai, tačiau „Windows“ OS tai yra tikrai naudinga naujovė.

Komandinė eilutė tapo „draugiška klaviatūrai“

Taip, „Windows 10“ netgi atnaujins savo komandinę eilutę. Senieji „Windows“ vartotojai žino, jog iki šiol komandinė eilutė veikia „MS-DOS“ režimu, tačiau su „Windows 10“ pasirodymu jūs pagaliau galėsite naudoti klaviatūros šaukinius (angl. „Shortcut“), pavyzdžiui, ctrl+c, ctrl+v ir panašiai.

Draugiškesnė sąsaja ir liečiamų ekranų naudotojams

Nors „Microsoft“ pasistengė naujuosius „Windows“ labiau pritaikyti įprastų vartotojų kompiuteriams, planšečių ir kompiuterių su liečiamais ekranais naudotojai taip pat neliks nuvilti – užduočių peržiūrą galima bus pasiekti tiesiog paslinkus pirštu nuo kairės ekrano pusės ir mygtukai užduočių peržiūroje bus didesni, labiau pritaikyti lietimui.
Be to, nustatymuose galima bus pasirinkti, naudosite liečiamą ekraną ar ne. Pagal šį nustatymą bus pritaikyta visa vartotojo sąsaja.

„Windows 10“ pakeis ir „Windows Phone“

„Microsoft“ nori sukurti vieną OS visiems įrenginiams ir, panašu, kad su „Windows 10“ tai bus pasiekta. „Microsoft“ patvirtino, jog „Windows 10“ veiks ir telefonuose, tiesa, ne visas funkcionalumas bus prieinamas (kas yra logiška), tačiau „Microsoft“ idėja skamba tikrai gražiai.

„Windows 10“ programėlių parduotuvė atliks rimtesnį vaidmenį

Visų pirma, „Microsoft“ patvirtino, jog visos programos, kurios veikė „Windows 8“, veiks ir „Windows 10“. Antras dalykas, kurį pažadėjo ši kompanija – programėlių parduotuvės išplėtimas. Programų joje, pagal „Microsoft“ viziją, turėtų padaugėti, o galų gale be programų parduotuvės ši OS bus neįsivaizduojama lygiai taip pat, kaip „Android“, „Windows Phone“ ar bet kuri kita mobilioji OS. Ar pavyks kompanijai tai įgyvendinti – pamatysime ateityje.

„Metro“ aplikacijos galės veikti ir kaip įprastos programos

Kaip jau minėta, naujoji „Windows“ OS bus labiau pritaikyta įprastiems kompiuteriams. Joje iki šiol „Metro“ aplikacijomis vadintas programas galėsite paleisti kaip ir viskas kitas programas – galėsite keisti jų langų dydį, jos turės pavadinimo juostą ir t.t.

 

Atskleistos dar ne visos naujovės

„Windows 10“ OS bus išleista tik 2015 metų antroje pusėje, todėl, savaime aišku, „Microsoft“ dar neatskleidė visų naujovių ir nemažai kas gali keistis. Visgi, kol kas panašu, jog „Windows 10“ bus geriausia visų laikų „Windows“ OS versija, kuri patenkins visų žmonių norus ir poreikius.

Jeigu labai nekantraujate išbandyti šią OS versiją, tai galite padaryti jau dabar, užėję į http://preview.windows.com

Tags: , ,

Eset NOD32 Antivirusinė programa

ESET NOD32 Antivirus

Antivirusinė programa „ESET NOD32 Antivirus 8“ apsaugo kompiuterius nuo virusų, šnipinėjimo programų, sukčiavimo atakų, įsilaužimų, Trojos arklių ir kitų virtualių kenkėjų.  Programa sukurta veikti efektyviai, nelėtinant kompiuterio darbo.

Apie programinį paketą

 

Pagrindiniai ESET NOD32 Antivirus 8 privalumai

  • Nauja! Įsilaužimų blokatorius – užkerta kelią tikslinėms grėsmėms, plintančioms per naršykles, PDF skaitytuvus ir kt. programas
  • Antivirusinė ir antišnipinėjimo apsauga – debesų kompiuterija pagrįsta ESET LiveGrid technologija užtikrina efektyvų grėsmių nuskaitymą ir apsaugo kompiuterį nuo virusų, šnipinėjimo ir kitų kenkėjiškų programų bei įsilaužimų.
  • Nauja! Išplėstinis atminties nuskaitymas – nustato sunkiai nustatomas grėsmes, kurios yra sukurtos išvengti tradicinių aptikimo priemonių.
  • Apsauga nuo sukčiavimo – apsaugo nuo kenkėjiškų svetainių ar programų bandymų pasisavinti tokius jautrius duomenis kaip prisijungimo vardai, slaptažodžiai, el.bankininkystės ir kreditinių kortelių duomenys.
  • Naudoja mažai resursų – naujos versijos ESET antivirusinės veikia žymiai sparčiau, tačiau nereikalauja daug sistemos resursų ir nelėtina kompiuterio.
  • Nuskaitymas failų atsisiuntimo metu – sumažina grėsmių nuskaitymo laiką tikrindama didelius failus jų atsisiuntimo metu.
  • Energijos taupymo režimas nešiojamiems kompiuteriams – atjungus kompiuterį nuo maitinimo, antivirusinė atideda svarbesnius procesus vėlesniam laikui, kad taupytų baterijos resursus.
  • Nešiojamų laikmenų kontrolė – tikrina USB/CD/DVD ir kitas nešiojamas laikmenas nuo grėsmių, kad išvengtumėte įsilaužimų. Taip pat galite nustatyti, kad ESET blokuotų nepageidaujamų laikmenų tipus.
  • Žaidimų režimas – optimizuoja apsaugos procesus, kad leistų Jums netrukdomai žaisti, žiūrėti filmus ar dirbti su prezentacijomis.

Operacinės sistemos:

  • Microsoft Windows 8/ 7/ Vista/ XP/ Home Servers 2003 ir 2011

Tags: , , ,